Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Bordsplatå 7652280



*

nr 765 2280


Bordsplatå

Spegel/Metall, längd: 33


Utrop:

500 kr

Såld:

900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 juni 2012
kl 18:32:52


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/6 14:09:45 1      200 kr
13/6 14:31:24 2      300 kr
13/6 22:09:08 3      350 kr
14/6 13:46:56 4      500 kr
16/6 12:52:30 5      600 kr
17/6 20:02:38 6      850 kr
18/6 18:00:57 7      800 kr
18/6 18:01:23 7      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordsplatå metall spegel
  • 6516 Ask
    + skulptur, ”groda”, höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 18:05
  • 6543 Ask
    pietra dura, fågel, 14,5x10
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 20:53
  • 6352 Champagnekylare
    Final Touch, rostfritt stål, rymmer 17 liter, Diam..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 19:30
  • 5305 Dörrhandtag
    7 par, mässing, med nyckelskylt. Höjd: 23,5 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 18:52
  • 6555 Hatt
    ”Bicorn” Ericsson, Stockholm, i ask. Längd: 50 (ask)
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 19:27
  • 6557 Höga hattar
    hatt, + Chapeau claque, (i ask)
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 19:31




Ladda ner broschyr